Календар такмичења за 2008.

Распоред такмичења из математике, информатике и физике, за средње и основне школе - школска година 2007./2008. - можете видети на овом линку.

Ученици Рачунарске гимназије завршили Oracle Academy обуку

Шесторо ученика Рачунарксе гимназије успешно су савладали обуку Database Design and Programming With SQL, сертификован Oracle Academy тренинг. |

Програм обухвата упознавање са моделима података, релационим базама података, стандардима, графичким приказом модела база и рад са SQL упитима.

Ученици који су успешно савладали обуку и добили потврде:
  • Александар Јовановић
  • Стефан Којић
  • Филип Живковић
  • Момчило Стојковић
  • Ђорђе Јовановић
  • Срђан Кривокапић

Tрибина Информатичка знања: Microsoft Robotics Studio

Осамнаеста трибина "Информатичка знања" одржаће се 13.12.2007. у 19.30 часова. Тема трибине је Microsoft Robotics Studio, а предавач је Катарина Вељковић.

|

Мицрософт, ЦЕТ школа рачунара и Рачунарска гимназија организују трибуну последњег четвртка у месецу у просторијама Рачунарске гимназије у Улици Кнеза Михаила 6/VI у Београду. Циљ је упознавање са новостима о области ИТ, размена искуства, а и сами учесници креирају садржаје.

Кординатори трибине:
  • Професор др Душан Тошић
  • Професор мр Бранислава Бајковић
  • Професор Миодраг Ђуришић

Семинар: Одржавање школске рачунарске мреже

Током предстојећег викенда ЦЕТ школа рачунара, Рачунарска гимназија у Београду и Завод за унапређење образовања и васпитања организују дводневни семинар "Одржавање школске рачунарске мреже". |

Полазници - наставници информатике и администратори система - имаће прилику да се упознају са имплементацијом рачунарске мреже, размене искуства, унапреде теоријска и практична знања и анализирају примере из праксе.

Трибина: Базе податaка у настави програмирања

Седамнаеста трибина Информатичка знања одржаће се 29.11.2007. у 19.30 часова, а тема је “Базе податaка у настави програмирања”. Предавачи су Бранислава Бајковић Лазаревић и Жељко Лежаја.

|

Microsoft, ЦЕТ школа рачунара и Рачунарска гимназија организују трибуну последњег четвртка у месецу у просторијама Рачунарске гимназије у Улици Кнезa Михаила 6/VI у Београду. Циљ је упознавање са новостима о области ИТ, размена искуства, а и сами учесници креирају садржаје.

Кординатори трибине:
  • Професор др Душан Тошић
  • Професор мр Бранислава Бајковић
  • Професор Миодраг Ђуришић

MCSE за ученике III разреда

Ових дана је почела MCSA обука (Мicrosoft certified system administrator) за ученике III разреда Рачунарске гимназије. Након успешно заврешене обуке ученици че полагати испите за МCSA сертификате.

Master of Deployment на трибини "Информатичка знања"

У организацији ЦЕТ школе рачунара и Рачунарске гимназије у Београду јуче је одржана прва трибина "Информатичка знања" у новом циклусу, намењена професорима информатике. Ова трибина се иначе већ трећу годину одржава последњег четвртка у месецу. |

У светлу управо завршене Microsoft Sinergije 07 владало је велико интересовање за Master of Deployment обуку, што је и била тема трибине. Предавач са Sinergije Синиша Лале представио је професорима информатике део МoD тренинга.

Методичка збирка задатака из програмирања са решењима у Pascal-у

Ових дана је, у издању ЦЕТ-а и Рачунарске гимназије, из штампе изашла књига Методичка збирка задатака из програмирања са решењима у Pascal-у. Аутори су људи са вишегодишњим искуством у настави програмирања, Милан Чабаркапа и Невенка Спалевић.|

Књига је намењена свима који желе да овладају програмирањем, а пре свега ученицима и студентима који уче програмски језик PASCAL. Формулација већине задатака је универзална, тако да се за писање програма може изабрати било који процедурални програмски језик. Решења су тестирана у TURBO PASCAL-u, али су програми креирани тако да се могу извршавати у стандардном PASCAL-u.

Цена са попустом за чланове Клуба читалаца износи 810 динара.