Новогодишња честитка

Школска 2008/2009. година била је једна од најуспешнијих за ученике и наставни кадар Рачунарске гимназије. Освојено је 18 награда на државним такмичењима из математике, физике и информатике, четири награде на српским олимпијадама и две бронзане медаље на Међународним олимпијадама из физике и информатике. |

Честитамо свим ученицима и наставницима на успеху који су остварили и желимо још успешнију нову школску годину.

Из доброг најбоље, из лепог најлепше. Срећни празници!

ЦЕТ у пројекту "Београдска акција рециклаже"

ЦЕТ образовни центар и удружење грађана "Сфера но" потписали су уговор о сарадњи на пројекту "Београдска акција рециклаже - Октопус 2", чија је имплементација започета поставком Птице робота и АРТЕКО контејнера за рециклажу на територији општине Савски венац и Врачар. |

ЦЕТ-ов образовни центар, који чине Рачунарска гимназија и Рачунарски факултет, учествоваће у организацији такмичарског конкурса за израду видео игрице на тему Птице робота са јасном еколошком поруком.

Циљ овог пројекта је активација младих који су заинтересовани за технолошки развој и његову применњивост у домену заштите животне средине.

Кампања за такмичење почеће крајем јануара 2010. године, док ће избор најбољих радова бити за Дан планете Земље 22. априла 2010. године.

Почео зимски распуст

Зимски распуст за ученике Рачунарске гимназије почиње од данас и трајаће до 8. јануара 2010. године. Први наставни дан биће понедељак 11. јануар 2010., док ће крај првог полугодишта школске 2009/2010. бити десет дана касније. Друго полугодиште почиње 25. јануара 2010. године. |

Одлуку о почетку зимског распуста донело је Министарство просвете на основу закључка радне групе Владе Србије за примену плана активности пре и у току пандемије новог грипа А H1N1.

Обавештење о додатној настави

Обавештавамо ученике Рачунарске гимназије који похађају додатну наставу из информатике, математике и физике, курс роботике и Оracle академију да ће субота 12. децембар 2009. године бити последња радна субота у овом полугодишту.

Часови додатне наставе ће се наставити прве суботе у другом полугодишту, о чему ћете бити благовремено обавештени.

Пријавите се за акредитоване семинаре ЗУОВ-а

Завод за унапређење образовања и васпитања, у сарадњи са Рачунарском гимназијом и компанијом CЕТ из Београда, организује два акредитована семинара у оквиру програма стручног усавршавања за 2009/2010. годину. |

Објектно оријентисано моделовање

• Датум и време: 13. и 14. јануара - од 8.30ч.
  • Цена по полазнику: 5.000 динара.
  • За пријаве до 31. децембра остварује се 20% попуста.

Мултимедијална припрема часа

• Датум и време: 11. и 12. јануара - од 8.30ч.
  • Цена по полазнику: 5.000 динара.
  • За пријаве до 31. децембра остварује се 20% попуста.

Семинари ће се одржавати у просторијама Рачунарске гимназије (Кнез Михаилова 6/6). Детаљне информације о семинарима можете добити на телефон: (011) 26-36-090.

Ученик Рачунарске гимназије у пројекту Птица робот

Ученик другог разреда Рачунарске гимназије, Сергеј Гривцов, учесник је еколошког пројекта за рециклажу под назовом "Птица робот".

У првој фази је постављена Птица робот испред београдске општине Врачар. Следећа фаза овог пројекта који, између осталих, подржавају Влада Републике Србије, Градски секретаријат за заштиту животне средине и Амбасада Краљевине Холандије је постављање видео игрица са еколошком порукама на сајт општине Врачар. |

За потребе ове акције Сергеј Гривцов је направио првих пет еколошких игрица, које функционишу на следећи начин:

• приликом убацивања пет лименки у Птицу робота добија се тикет,
  • на једном од тикета се налази кôд са бројевима,
  • кôд се укуцава на банер постављен на сајту општине Врачар,
  • укуцавањем кôда улази се у игрицу,
  • циљ игре је сакупити максималан број поена,
  • да би се прешло на други ниво, потребно је опет узети тикет од Птице робота,
  • једном месечно додељују се награде играчу са највећим бројем поена.

Сергеј Гривцов је као стипендиста Рачунарске гимназије наставио са радом у game development-у, који је започео у основној школи као државни првак на такмичењу из информатике.

Успех српске екипе на Балканској информатичкој олимпијади

Екипа Србије освојила је три сребрне и две бронзане медаље у конкуренцији сениора и једну бронзану у јуниорској конкуренцији на Балканској информатичкој олимпијади у Бугарској, која је одржана од 27. до 29. новембра 2009. године у граду Шумен. Међу представницима Србије био је и Угљеша Стојановић, ученик Рачунарске гимназије. |

Чланови српске екипе:

• Борис Грубић, Нови Сад, 205 поена, сребрна медаља,
  • Душан Здравковић, Ниш, 190 поена, сребрна медаља,
  • Никола Мркшић, Београд, 150 поена, сребрна медаља,
  • Алекса Станковић, Београд, 140 поена, бронзана медаља,
  • Угљеша Стојановић, Београд, 125 поена, бронзана медаља.

Екипу су предводили Андреја Илић, Слободан Митровић и Рајко Ненадов са Универзитета у Новом Саду и Нишу.

• Информатичка трибина - ICT у образовању

ЦЕТ школа рачунара и Рачунарска гимназија организују 28. трибуну у просторијама Рачунарске гимназије ( Кнез Михаилова 6/6, у Београду) 26.11.2009. године, са почетком у 19.30 часова. Предавач је Бојан Ристић из Министарства просвете Републике Србије, а тема предавања је “ICT у образовању“.