Новинарка "Данас"-а гост РГ-а

Јелена Диковић, новинарка дневног листа "Данас", гостовала је у Рачунарској гимназији. О новинарству, објективности, одговорности у медијима разговарала је са ученицима трећег и четвртог разреда, а гостовање је организовано у оквиру предмета "Грађанско васпитање" које води Љиљана Бјеличић. Новинарка се осврнула и на своју једногодишњу специјализацију у САД-у и искуства која је тамо стекла. Јелена Диковић је за крај поручила нашим ученицима да остану у Србији и да, користећи своју професију, дају допринос бољем друштву.

Професионална оријентација - тестирање

У петак 20.12.2013. године започело је тестирање професионалне оријентације матураната Рачунарске гимназије. Тестирање води наш психолог Мирјана Репац, а пријавило се више од пола ученика четвртог разреда.

Предупис у Рачунарску гимназију

Захваљујући својим партнерима, Рачунарска гимназија обезбеђује, за првих десет ученика, за предупис у РГ за шкoлску 2014/2015 годину, специјалне погодности. За непуних месец дана од почетка акције, остало је још само пет слободних места за предупис основаца у РГ.

Опширније...

Почиње припремна настава

Припремна настава за ученике основних школа почиње у суботу 16.11.2013. године у просторијама Рачунарске гимназије (Кнез Михаилова 6/6). Настава из српског језика почиње у 9 часова, а математика у 10.45. Наредни термини одржавања припремне наставе до краја првог полугодишта су: 30. новембар и 14. децембар 2013. године.

Представљање Петнице и MDCS-a

У понедељак 25. новембра 2013. године, са почетком у 14 часова, ученицима РГ-а ће се представити одељења математичко техничких наука Истраживачке станице Петница и Мајкрософт развојни центар у Србији.

Посебно ће бити представљен процес пријава за наредну годину у Петници, које су отворене до 30. новембра, а Мајкрософт ће најавити свој нови BubbleBee online систем за припрему за такмичења из програмирања.

Ускоро припремна настава у РГ-у

Ускоро креће припремна настава у Рачунарској гимназији за ученике основних школа. Термини одржавања су следећи: 16. и 30. новембар, као и 15. децембар 2013. године. Српски језик ће се одржати у термину од 9 до 11 часова, а математика од 9.45 до 12.15 часова. Сви заинтересовани се могу пријавити Секретаријату РГ-а на мејл: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или телефон: 2636-090.

Почиње припремна настава

Ускоро припремна настава у РГ-у