Одржан бесплатан курс за наставнике информатике

Протеклог викенда у Рачунарској гимназији, одржанa је стручна обука за наставнике информатике под називом "Шта је то WordPress?". Овом приликом, наставници су имали прилике да се детаљније упознају са основама овог корисног програма и овладају вештином прављења блога. Обука је била награда наставницима који су дали свој допринос у организовању информатичког такмичења за основце Програмер јуниор 2017.

Ученице РГ-а сертификовани Oracle професионалци

Ученице Рачунарске гимназије, Дејана Мандић и Јелена Ђоковић, стекле су звање „Database Foundations Certified Junior Associate“ након што су положиле испит из линије професионалних сертификата Oracle Универзитета.

Међународни образовни програми Oracle Академије посвећени базама података и програмирању у језику Java доступни су свим ученицима Рачунарске гимназије кроз редовну наставу и секције. Након рада на редовној настави или кроз секције, ученици добијају сертификате Oracle Академије као потврду да су савладали програме ових међународно признатих курсева база података и Java програмирања. Они ученици који желе више, као Дејана и Јелена, могу под повлашћеним условима да дођу и до сертификата Oracle Универзитета које посебно цене и признају као потврду о знању компаније које се баве информационо-комуникационим технологијама.

Више о линији професионалних Oracle сертификата за ученике и студенте може се наћи овде.

oracle-sertifikovani

Одржан пријем тринаесте генерације

Нова школска година је почела свечаним пријемом тринаесте генерације ученика Рачунарске гимназије. Директор гимназије, Бранислав Ђурђевац и разредне старешине првака Наташа Чалуковић, Слободанка Раковић и Слободан Спремо, пожелели су добродошлицу новим ђацима и упознали их са системом рада у школи. Бивши ученици Рачунарске гимназије, а данас успешни студенти, Дејана Мандић (Рачунарски факултет и Математички факултет) и Никола Тасић (Рачунарски факултет и Електротехнички факултет), пренели су своје утиске о школовању и образовању које су стекли у гимназији.

Свим својим ученицима желимо много успеха и среће у школској 2017/2018. години!

Фотографије са пријема можете погледати у галерији.

Предупис у Рачунарску гимназију

Захваљујући својим партнерима, Рачунарска гимназија обезбеђује, за десет ученика, за предупис у РГ за шкoлску 2018/2019. годину специјалне погодности.

Опширније...

Тринаеста генерација ученика Рачунарске гимназије

Школске 2017/2018. године Рачунарска гимназија уписала је у први разред тринаесту генерацију ученика. Уписана су три одељења, а просечна оцена ученика у VI, VII и VIII разреду основне школе је 4,68.

Почетак нове школске године

Првог школског дана у 12 часова, након наставе у Рачунарској гимназији одржаће се свечани пријем ученика првог разреда. Позвани су родитељи и ученици да присуствују пријему.

Како првацима, тако и осталим ученицима у име првог школског дана желимо успехе и нове школске победе. И ове године потрудићемо се да свим ученицима дани у школи буду угодни, пуни пријатељства, занимљивих садржаја и одличних резултата.

Ми смо спремни!

"Суботом волимо информатику" - пријаве су у току

„Суботом волимо информатику“ је курс програмског језика C# који Рачунарска гимназија и ЦЕТ-ова Школа рачунара организују већ 13 година. Намењен је ученицима виших разреда основних школа који желе да науче програмирање тако да могу да учествују на информатичким такмичењима. У циљу ширења информатичких знања из сваке основне школе у Београду за по једног ученика 7. и 8. разреда настава ће бити бесплатна. Ученика бира школа, односно наставник информатике.

Обука почиње у октобру и траје све до фебруара наредне године, а детаљнији распоред наставе погледајте овде.

Пријаве су у току и трајаће до 08.09.2017. године, а можете се пријавити путем телефона 011/3281-614 или мејлом Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. .

Одржана летња школа програмирања Фондације Петља

Протекле недеље у Рачунарској гимназији одржана је бесплатна едукација из такмичарског програмирања у организацији Фондације Петља. Едукацији је присуствовало око 130 ученика основних школа и око 50 наставника из целе Србије.

Предуслов да ученици учествују био је да су се претходно такмичили на окружном такмичењу из информатике и државном из математике, а циљ едукације било је додатно усавршавање такмичара у алгоритамском начину размишљања и вештини програмирања. Наставницима су током обуке представљене технике и алгоритми примерени различитим нивоима такмичења.