"Nevermore" освојио друго место на MatHackathonu 2017

Трећи по реду МаtHackathon 2017, који је организовала Студентска организација Математичког факултета Омикрон, одржан је у суботу и недељу, 13. и 14. маја. Такмичење је одржано у две категорије, једно за ученике средње школе, а друго за студенте. На МatHackathonu је учествовало 6 средњошколских тимова, који су одабрани као најбољи од 27 пријављених за такмичење. Они су се такмичили у просторијама Математичког факултета.

Опширније...

Завршено државно такмичење из информатике за основце

Државно такмичење из информатике за ученике основних школа завршено је данас у просторијама Рачунарске гимназије. На такмичењу из програмирања учествовало је 140 основаца, а прелиминарни резултати објављени су на сајту Рачунарске гимназије. Српска информатичка олимпијада одржаће се у суботу, 10. јуна 2017. у Београду.

Матуранти који су се данас такмичили и освојили једну од награда могу до 23. маја да конкуришу за стипендије Рачунарске гимназије. Право да конкуришу за стипендију имају и такмичари који су освојили једну од награда на државном такмичењу из математике или физике.

Рачунарска гимназија први пут на Гимназијади 2017

Рачунарска гимназија ове године први пут учествује на Гимназијади, спортској манифестацији у надметању београдских гимназија у више различитих спортова. Такмичимо се на фудбалском турниру и у осмини финала Рачунарска гимназија победила је резултатом 1:0 Филолошку гимназију и пласирала се у четвртфинале.

Екипу Рачунарске гимназије чинили су: Јован Затезало, Марко М. Павловић, Федор Савић, Никола Алексић-капитен, Тодор Ђаковић, Никола Давидов, Алекса Вулетић и Реља Петровић.

Фотографије можете погледати овде.

Финале такмичења Програмер јуниор 2017

Финале информатичког такмичења Програмер јуниор 2017 одржано је у суботу 13. маја 2017. године, у просторијама Рачунарске гимназије. Тимови финалиста имали су два сата да направе презентацију на тему "Доба информатике", користећи PowerPoint. Учествовало је 11 тимова.

Награђени тимови су:

1. награда (Таблет x2)                                Сандра Драгић и Анка Исаки

ОШ "Светислав Голубовић Митраљета", Батајница

2. награда (Екстерни хард диск x2)              Ана Шапоњић и Александар Јовановић

ОШ "Радоје Домановић", Београд

3. награда (Тастатурa,миш,слушалице x2)    Сандра Којадиновић и Татјана Мартиновић

ОШ "Војислав Вока Савић", Лазаревац

Погледајте фотографије са такмичења.

Захваљујемо се свим такмичарима на учешћу и позивамо да нам се придруже и следеће године на овом и другим такмичењима које организују Рачунарска гимназија и Рачунарски факултет.

Радови такмичара

Победнички радови:

Српска информатичка олимпијада

Српска информатичка олимпијада за ученике средњих школа одржана је 13. и 14. маја 2017. године у просторијама Рачунарског факултета у Београду.

Прелиминарни резултати.

Позивају се матуранти заитересовани за стипендије и полустипендије Рачунарског факултета да се пријаве до 31. маја 2017. линк.

Ученик Синиша Милошевић на СФО

Ученик другог разреда Рачунарске гимназије Синиша Милошевић освојио је 12. место и похвалу на Српској олимпијади из физике. Резултати такмичења налазе се овде. Синиши желимо много успеха у будућам раду!

Стипендије за упис у Рачунарску гимназију

Рачунарска гимназија и ове године успешним такмичарима који су заинтересовани за упис у Рачунарску гимназију пружа могућност стипендирања. За стипендију Рачунарске гимназије матуранти конкуришу подношењем пријаве коју је потребно попунити у просторијама школе до 23. маја текуће године.

Обавештење о полагању пријемног испита

У уторак, 06. јуна са почетком у 10 часова у просторијама Рачунарске гимназије (Кнез Михаилова 6/VI) одржаће се квалификациони испит из математике за ученике који су заинтересовани да упишу Рачунарску гимназију. Сви ученици који долазе на испит са собом доносе ђачку књижицу са овереном фотографијом и пријаву за полагање пријемног испита коју је потребно попунити до 02. јуна у Рачунарској гимназији. Ученици који су похађали припремну наставу у Рачунарској гимназији нису у обавези да приложе попуњену пријаву за полагање пријемног испита.

Незванични резултати биће објављени на огласној табли Рачунарске гимназије и на адреси www.rg.edu.rs истог дана до 14 часова, а коначни до 14:30 часова. Упис ученика обавиће се 07. и 08. јуна од 09:00 до 14:00 часова.