Одржано финале такмичења IT girls 2018

08. март 2018.

У Рачунарској гимназији је у четвртак, 8. марта одржано треће по реду финале такмичења "IT Girls". Идеја пројекта јесте промовисање информатике међу женском популацијом, а финалу је претходила бесплатна обука о коришћењу алата Word Press која се одржавала у Рачунарској гимназији. Учеснице такмичења су ученице 7. и 8. разреда основних школа, а надметале су се у изради Web сајтова на тему "Хоби".

Победница је ученица осмог разреда Математичке гимназије Нада Трајковић која је у свом раду представила свој хоби - шах. Другопласирана је Ана Савић ученица седмог разреда ОШ "Уједињене нације", а трећепласирана Милица Нешић ученица седмог разреда ОШ "Марко Орешковић".

Линкови ка сајтовима победница:

1. место - ЛИНК

2. место - ЛИНК

3. место - ЛИНК

Спонзори такмичења: GoDaddy, CET, Portalibris

Освојене награде:

1. место: Таблет (CET)

2. место: Тастатура и слушалице (GoDaddy)

3. место: Звучник (GoDaddy)

Све учеснице добиле су сертификат о учешћу и књигу издавачке куће Portalibris.

Захваљујемо се свим ученицама на учешћу и честитамо победницама!

Атмосферу са финала погледајте у галерији.

Прво, друго и треће место (с лева на десно) - Нада Трајковић, Ана Савић и Милица Нешић