Такмичење за основце Програмер јуниор 2020

07. новембар 2019.

Друштво математичара Србије и Рачунарска гимназија у Београду организују, четрнаесту годину за редом, информатичко такмичење за ученике седмих и осмих разреда основних школа "Програмер јуниор"

Такмичење је екипно (екипа од два члана). Пријаву путем линка попуњава сваки такмичар.

ЛИНК ЗА ПРИЈАВУ ТАКМИЧАРА

Финално такмичење ће се одржати почетком маја 2020. године у просторијама Рачунарске гимназије у Београду. На финалном такмичењу екипе на задату тему у року од три школска часа имају задатак да реше постављени проблем користећи један од програмских језика - SCRATCH, PYTHON, C#. Након презентовања радова, комисија ће одлучити о наградама, а свечана додела одржаће се истог дана у просторијама Рачунарске гимназије.

Сви финалисти добијају сертификат о учешћу.

Сви наставници чији ученици уђу у финале добијају сертификат о учешћу и ваучер за похађање рачунарске обуке. Наставник са највише ученика на конкурсу добија ваучер за похађање исте обуке.

Награде за најбоље екипе:

Прво место - Таблет x2

Друго место - Екстерни хард диск x2