IT GIRLS 2021 - пријаве су отворене!

17. новембар 2020.

Рачунарска гимназија организује такмичење “IT girls” за ученице седмог и осмог разреда основних школа у циљу промовисања информатике међу женском популацијом у Србији.

Такмичарке се надмећу у прављењу сајта користећи WordPress. За првих 50 пријављених ученица организован је бесплатан курс WordPress-а. Курс се одржава за време зимског распуста, а ученице које га похађају нису у обавези и да се такмиче.

Због измењених околности ове године, курс ће се одржати онлајн, путем платформе Zoom. Курс ће се због помереног зимског распуста одржати раније и то:

1) Децембарски циклус - од 21. до 24. децембра (пријаве су до 15. децембра)

2) Јануарски циклус - од 11. до 14. јануара (пријаве су до 5. јануара)

Финале такмичења “IT girls” одржаће се 8. марта 2021.

Све заинтересоване ученице се могу пријавити путем ОНЛАЈН ФОРМЕ, а број места је ограничен. Детаљније информације о такмичењу налазе се у одељку IT GIRLS.