Најтраженије занимање и добро плаћен посао

Савремене технологије су постале незаменљив део нашег свакодневног живота. Млађе генерације не знају како је изгледао живот пре појаве мобилних телефона и Интернета. Све већа примена рачунарства доводи до веће тражње информатичких занимања, која су постала дефицитарна и код нас. Једино дипломци информатике не чекају посао. За разлику од других, они могу да бирају где желе да раде и под којим условима. С обзиром на велику потражњу за добрим програмерима, администраторима и дизајнерима, не чуди податак да су примања у овој области неколико пута већа од просечне плате. Избором Рачунарске гимназије одабрали сте сигуран пут ка успешној професионалној каријери са високим примањима. Наши ученици већ као студенти раде у Мајкрософтовом развојном центру у Србији, други учествују у изради филмова и реклама са специјалним ефектима, успешно се баве графиком, wеb дизајном. Такође, неки су оснивали своје фирме још као ученици завршних разреда РГ-а и успешно наставили своје даље школовање.