“Суботом волимо информатику” и “Програмирање мБот робота”

Пријаве за пројекат Суботом волимо информатику и курс Програмирање mBot робота отворене су до 7. октобра!

Програми су намењени ученицима завршних разреда основне школе потпуно бесплатно. Пројекат Суботом волимо информатику обухвата курсеве Основни С#, Напредни С#, Основни Python и курс Напредни Python. Пројекат Суботом волимо информатику има традицију дугу двадесет година и заслужан је за први сусрет великог броја успешних програмера са информатиком и рачунарством. Обука се одржава суботом и почиње 12. октобра, а трајаће до 21. децембра 2024. године. Више информација о обуци можете видети овде. Попуњавање пријаве је доступно овде.

Курс Програмирање mBot робота већ трећe годинe је у понуди курсева за основце у Рачунарској гимназији и намењен је ученицима седмог и осмог разреда основне школе. Ученици ће овладати вештином програмирања робота и на тај начин стећи вештине алгоритамског начина размишљања. Курс ће трајати од 12. октобра до 16. новембра 2024. године. Попуњавање пријаве је доступно овде.

Курсеви се одржавају у просторијама Рачунарске гимназије.

12. октобар 2024.

21. децембар 2024.