Већ знаш неки програмски језик или си био на Основном курсу C# програмског језика? Дошло је време да кренеш у озбиљну причу.

Наш циљ је да током курса савладаш најразличитије приступе у решавању сложених проблема и тиме стекнеш основу за даље усавршавање и наравно – учешће на такмичењима. Напредне технике програмирања омогућиће ти да већ током курса почнеш да правиш цикличне и разгранате апликације, укачиш једнодимензионе низове, и схватиш како се све могу сортирати и претраживати низови. Уз увод у такмичарске задатке, овде ћеш бити у прилици да сазнаш све о рекурзивним алгоритмима и кренеш у динамичко програмирање. Овај курс заокружујемо учењем о напредним хеуристичким техникама.

За овај курс треба да знаш основе програмирања у било ком програмском језику – а уколико још увек размишљаш одакле да почнеш, наше Програмирање у Ц# за основце и средњошколце – Основни курс биће прави избор за тебе. Напредни курс осмишљен је и као оснаживање за такмичарске програме, где ћемо заједно радити на примерима задатака који се појављују на различитим нивоима такмичења.

Основцима и средњошколцима који су већ закорачили у свет програмирања и сада желе да продубе своје знање. Одређено предзнање програмирања, алгоритамског размишљања и решавања проблема се подразумева, те охрабрујемо радознале, маштовите и мотивисане ученике да испитају границе својих могућности. Ако желиш да се такмичиш у овој области, или размишљаш о професионалној каријери у ИТ сфери, овај курс је направљен баш за тебе. Можда није лоше да знаш и да на наше курсеве једнако долазе и дечаци и девојчице – па не мораш да се бринеш да ћеш бити једина девојчица, да ће све бити старији или млађи од тебе.

• Подсећање на рад са Графиком у Ц# окружењу
  • Рад са променљивима
  • Рад са различитим типовима података
  • Графика и разгранате структуре
  • Израда апликација разгранате структуре
    фор и wхиле циклус
  • Израда апликација цикличне структуре
  • Прављење метода
  • Рад са методама
  • Повезивање метода
    реф и оут парамтери
  • Структуре и низови
  • Коришчење једнодимензионих низова
  • Различите технике сортирања и претраживања
  • Рекурзивни алгоритми
  • Апстрактни типови података, повезане листе, стекови, редови, графици

У цену курса урачунат је и специјализовани уџбеник „Основи програмирања у окружењу графичких ОС: Програмски језик C#”. Ова књига ће ти бити од користи не само током курса, већ и током даљег усавршавања као основа на коју ћеш увек моћи да се вратиш.

Контактирајте нас