Већ знаш неки програмски језик или си био на Основном курсу C# програмског језика? Дошло је време да кренеш у озбиљну причу.

Наш циљ је да током курса савладаш најразличитије приступе у решавању сложених проблема и тиме стекнеш основу за даље усавршавање и, наравно – учешће на такмичењима. Напредне технике програмирања омогућиће ти да већ током курса почнеш да правиш цикличне и разгранате апликације, укачиш једнодимензионе низове, и схватиш како се све могу сортирати и претраживати низови. Уз увод у такмичарске задатке, овде ћеш бити у прилици да сазнаш све о рекурзивним алгоритмима и кренеш у динамичко програмирање. Овај курс заокружујемо учењем о напредним хеуристичким техникама.

За овај курс треба да знаш основе програмирања у било ком програмском језику – а уколико још увек размишљаш одакле да почнеш, наше Програмирање у С# за основце и средњошколце – Основни курс биће прави избор за тебе. Напредни курс осмишљен је и као оснаживање за такмичарске програме, где ћемо заједно радити на примерима задатака који се појављују на различитим нивоима такмичења.

Основцима и средњошколцима који су већ закорачили у свет програмирања и сада желе да продубе своје знање. Одређено предзнање програмирања, алгоритамског размишљања и решавања проблема се подразумева, те охрабрујемо радознале, маштовите и мотивисане ученике да испитају границе својих могућности. Ако желиш да се такмичиш у овој области, или размишљаш о професионалној каријери у ИТ сфери, овај курс је направљен баш за тебе. Можда није лоше да знаш и да на наше курсеве једнако долазе и дечаци и девојчице – па не мораш да се бринеш да ћеш бити једина девојчица, да ће све бити старији или млађи од тебе.

Садржај курса:

• подсећање на рад са графиком у С# окружењу;
  • рад са променљивима;
  • рад са различитим типовима података;
  • графика и разгранате структуре;
  • израда апликација разгранате структуре
    for и while циклус;
  • израда апликација цикличне структуре;
  • прављење метода;
  • рад са методама;
  • повезивање метода, ref и out и парамтери;
  • структуре и низови;
  • коришћење једнодимензионих низова;
  • различите технике сортирања и претраживања;
  • рекурзивни алгоритми;
  • апстрактни типови података, повезане листе, стекови, редови, графици.

У цену курса урачунат је и специјализовани уџбеник „Основи програмирања у окружењу графичких ОС: Програмски језик C#”. Ова књига ће ти бити од користи не само током курса, већ и током даљег усавршавања као основа на коју ћеш увек моћи да се вратиш.

Пријавите се за курс путем форме за пријаву

која се налази на сајту ЦЕТ-а кликом ОВДЕ.