Курс “Лепши свет”

Рачунарска гимназија има посебну мисију да заинтересује девојчице завршних разреда основне школе за област рачунарства и тако их упозна са светом програмирања и могућностима које им он нуди. Поред такмичења IT Girls, које годинама традиционално организује 8. марта на Дан жена, а ком претходи курс WordPressа, Рачунарска гимназија покреће нов пројекат за осмакиње. У оквиру програма Приближимо свет рачунара девојчицама Рачунарска гимназија организује бесплатан курс обраде фотографије под називом Лепши свет. Курс је намењен ученицама осмог разреда основне школе.

Курс Лепши свет се бави обрадом фотографија, од упознавања са наменом и начином рада у програму Adobe Photoshop, до појединих напредних техника уређивања фотографија. Неке од области које ће бити обрађене јесу уклањање оштећења и неправилности на фотографијама, промена боје целе фотографије или неког њеног дела, као и израда композиција, односно уклапање елемената са различитих фотографија.

Настава на курсу обухвата дванаест часова и одржаће се током четири суботе од 9:15 до 11:45 часова:

• 5. новембра,
  • 19. новембра,
  • 26. новембра,
  • 3. децембра.

Наставу је могуће пратити из учионице (Кнез Михаилова 10, 8. спрат) или онлајн путем Зума. Финално такмичење за полазнице курса биће одржано у суботу, 10. децембра од 9 часова. Победницу очекујe вредна награда у виду стипендијe за школовање у Рачунарској гимназији, а другопласирану такмичарку полустипендија.

Списак полазница: Kurs Lepši svet – učesnice

5. новембар 2022.