Пријемни испит у Рачунарској гимназији

Пријемни испит из математике за упис у Рачунарску гимназију биће одржан у суботу11. маја 2024. године у 10 часова. Израда задатака траје 2 сата. Максималан број бодова које ученици могу да остваре је 70. Резултати пријемног испита излазе истога дана.

На полагање је потребно понети:

• Документ са сликом (ђачка књижица или пасош);
  • Прибор за рад (оловке, гумице, шестар, лењир);
  • Употреба дигитрона изричито је забрањена;
  • Употреба мобилног телефона изричито је забрањена (телефони морају бити угашени и ван клупа);
  • Употреба паметних сатова или других уређаја изричито је забрањена.

Вода је обезбеђена за кандидате.

Пријемни испит не полажу кандидати који су освојили награде на окружним, државним или међународним такмичењима из информатике, математике или физике.

Сви ученици који су у предупису аутоматски су пријављени за полагање пријемног испита, а сви остали треба да се пријаве за полагање путем обрасца истакнутог овде. За ученике који нису у предупису полагање пријемног испита плаћа се 10.000 динара.

Рок за пријаву пријемног испита у Рачунарској гимназији је до 9. маја за упис у школску годину 2024/2025.

Више информација о полагању пријемног испита и упису можете наћи овде.

11. мај 2024.

11. мај 2024.