Награђени ученици РГ-а на 8. „Регионалном апп изазову“ у Подгорици
На 8. „Регионалном апп изазову“ који је ове године одржан у Подгорици у понедељак, 24. марта, учествовали су Нина Шешлија, Мила Старовић, Наташа Мојашевић, Стефан Павловић и Веља Врачаревић. На овом такмичењу се окупило укупно петнаест тимова из Србије, Босне и Херцеговине и Црне Горе који су освојили награде на конкурсима у својим државама.
Наши ученици су имали прилику да пред жиријем и другом публиком презентују своје награђене апликације. Тим у саставу Нина Шешлија и Мила Старовић је приказао своју апликацију „Kaleidoskop“ намењену уметницима, као и свим другим људима који хоће да развијају своју креативност и уметничко стваралаштво. Други тим који чине Наташа Мојашевић, Стефан Павловић и Веља Врачаревић је приказао апликацију „NeighbourHelp“ која омогућава да људи у тежим околностима могу затражити помоћ као што је доношење намирница, чишћење, одношење смећа итд.
Током догађаја су ученици могли да виде радове својих вршњака и да размене знања и идеје. Поред наше школе, на 8. „Регионалном апп изазову“ су из Србије учествовали и тимови из Паланачке гимназије из Смедеревске Паланке, Митровачке гимназије из Сремске Митровице и Гимназије „Јован Јовановић Змај“ из Новог Сада. Из Босне и Херцеговине су учесници дошли из Гимназије Бања Лука, Прве Гимназије из Зенице, СШЦ “Милутин Миланковић” из Милића, Електротехничке школе Приједор и Техничке школе Градишка. Школе из Црне Горе које су представиле своје награђене тимове су: Средња стручна школа из Никшића, Средња Електро Економска школа из Бијелог Поља, као и Гимназија „Слободан Шкеровић“, Електро-Техничка школа „Васо Алигрудић“ и Средња Електро-Техничка школа „Васо Алигрудић“ из Подгорице.
За све учеснике је било организовано предавање Владимира Вулића на тему: „Основе добре презентације и пича“. Владимир Вулић је искусни стратег за дигиталну трансформацију, суоснивач и председник „Digitalizuj.me“, те програмски директор конференције „Spark.me“. Његово богато искуство укључује више од 220 говора на догађајима у 28 земаља на четири континента, од Перуа до Тајвана. Његова експертиза обухвата иновације, дигиталну стратегију и промене у пословним моделима у дигиталном добу. Kао инспиративан говорник с међународном перспективом, Владимир је овом приликом покушао младима да приближи значај дигиталне трансформације и предузетништва. Његово искуство у раду са стартапима пружа драгоцене увиде како развити идеју у глобално релевантан пројекат.