Програмер јуниор 2020

08. новембар 2019.

Друштво математичара Србије и Рачунарска гимназија у Београду организују, четрнаесту годину за редом, информатичко такмичење за ученике седмих и осмих разреда основних школа "Програмер јуниор 2020".

Такмичење је екипно (екипа од два члана). Пријаву путем линка попуњава сваки такмичар.

ЛИНК ЗА ПРИЈАВУ ТАКМИЧАРА

Комисија Рачунарске гимназије ће извршити избор финалиста на основу приложених пријава. Рок за слање пријаве је 15.03.2020. године.

Финално такмичење ће се одржати почетком маја 2020. године у просторијама Рачунарске гимназије у Београду. На финалном такмичењу екипе на задату тему у року од три школска часа треба да реше постављени проблем користећи један од програмских језика SCRATCH, PYTHON, C#. Након презентовања радова, комисија ће одлучити о наградама, а свечана додела одржаће се истог дана у просторијама Рачунарске гимназије.

Награде за најбоље екипе:

Прво место - Таблет x2

Друго место - Екстерни хард диск x2

Треће место - Тастатура и миш x2

Сви финалсти добијају сертификат о учешћу.

Сви наставници чији ученици уђу у финале добијају сертификат о учешћу и ваучер за похађање семинара .

Наставник са највише пријавњених ученика на конкурсу добија ваучер за похађање истог семинара.

Најуспешније екипе такмичења Програмер јуниор 2019:

1. Немања Живадиновић и Стефан Стојановић, ОШ "Вожд Карађорђе", Алексинац

2. Андреј Трипковић и Михаило Матовић, ОШ "Свети Сава", Београд