Програмер јуниор 2020

20. новембар 2020.

Друштво математичара Србије и Рачунарска гимназија у Београду организују, петнаесту годину заредом, информатичко такмичење за ученике седмих и осмих разреда основних школа "Програмер јуниор".

Такмичење је екипно (екипа од два члана).

Комисија Рачунарске гимназије ће извршити избор финалиста на основу приложених пријава, а рок за слање пријаве је 15.03.2021. године.

На финалном такмичењу екипе на задату тему у року од три школска часа треба да реше постављени проблем користећи један од програмских језика SCRATCH, PYTHON, C#. Након презентовања радова, комисија ће истога дана објавити резултате.

Финално такмичење ће се одржати почетком маја 2021. године онлајн посредством платформе Zoom или у просторијама Рачунарске гимназије у Београду, уколико епидемиолошке прилике у датом тренутку то буду дозволиле.

Награде за најбоље екипе:
Прво место - Таблет x2
Друго место - Екстерни хард диск x2
Треће место - Bluetooth слушалице x2

Сви финалисти добијају сертификат о учешћу.

Сви наставници чији ученици уђу у финале добијају сертификат о учешћу и ваучер за похађање семинара.

Наставник са највише пријављених ученика на конкурсу добија ваучер за похађање истог семинара.

Сваки ученик се пријављује за такмичење засебно путем линка:

ПРИЈАВА ЗА ТАКМИЧЕЊЕ

Најуспешније екипе такмичења Програмер јуниор 2019:

1. Немања Живадиновић и Стефан Стојановић, ОШ "Вожд Карађорђе", Алексинац

2. Андреј Трипковић и Михаило Матовић, ОШ "Свети Сава", Београд