Програмер јуниор 2020

08. новембар 2019.

Друштво математичара Србије и Рачунарска гимназија у Београду организују, четрнаесту годину за редом, информатичко такмичење за ученике седмих и осмих разреда основних школа "Програмер јуниор 2020".

Такмичење је екипно (екипа од два члана).

Комисија Рачунарске гимназије ће извршити избор финалиста на основу приложених пријава, а рок за слање пријаве је 15.03.2020. године.

Финално такмичење ће се одржати почетком маја 2020. године у просторијама Рачунарске гимназије у Београду. На финалном такмичењу екипе на задату тему у року од три школска часа треба да реше постављени проблем користећи један од програмских језика SCRATCH, PYTHON, C#. Након презентовања радова, комисија ће одлучити о наградама, а свечана додела одржаће се истог дана у просторијама Рачунарске гимназије.

Награде за најбоље екипе:

Прво место - Таблет x2

Друго место - Екстерни хард диск x2

Треће место - Тастатура и миш x2

Сви финалсти добијају сертификат о учешћу.

Сви наставници чији ученици уђу у финале добијају сертификат о учешћу и ваучер за похађање семинара .

Наставник са највише пријавњених ученика на конкурсу добија ваучер за похађање истог семинара.

Најуспешније екипе такмичења Програмер јуниор 2019:

1. Немања Живадиновић и Стефан Стојановић, ОШ "Вожд Карађорђе", Алексинац

2. Андреј Трипковић и Михаило Матовић, ОШ "Свети Сава", Београд